OPIS

JANMOR 25 z mieczem obrotowym

Janmor 25 z mieczem obrotowym

JANMOR 25 z mieczem szybrowym

Janmor 25 z mieczem szybrowym

JANMOR 25 z falszkilem

Janmor 25 z falszkilem

JANMOR 25 z kilem

Janmor 25 z kilem

Kadłub

Jacht został zaprojektowany jako jednostka turystyczna. Janmor 25 ma dużą stateczność początkową dzięki czemu daje duże poczucie bezpieczeństwa żeglugi. Posiada szeroką rufę, co ułatwia utworzenie dużego pojemnego kokpitu oraz stwarza możliwość przesunięcia ku rufie tylnej ściany nadbudówki. Pionowa dziobnica daje w efekcie długą linię wodną, sprzyjającą uzyskiwaniu sporej prędkości oraz przestronnego wnętrza. Skorupa kadłuba wykonana została z monolitycznego laminatu poliestrowo-szklanego i usztywniona wkładką denną, rusztem dennym (denniki, wzdłużniki) i skrzynią mieczową (opcja).

Należy również wspomnieć o niewielkim zanurzeniu, co przy wersji mieczowej, z w pełni podniesioną płetwą mieczową daje możliwość podpłynięcia praktycznie do każdego brzegu.

Pokład

Dość wysoka wolna burta kadłuba Janmora 25 sprawia, że wysokość nadbudówki jachtu jest niewielka, a to daje możliwość pełnej kontroli podczas żeglowania. Bryła jachtu jest zrównoważona, wokół kokpitu znajduje się dość wysoki falochron, odpowiednio wyprofilowany, dzięki czemu w kokpicie siedzi się wygodnie i ma się poczucie bezpieczeństwa. Dość szerokie, jak na tej wielkości jednostkę półpokłady zapewniają odpowiednią komunikację na jachcie. Pokład wykonano z laminatu poliestrowo-szklanego, wzmocnionego przekładką airex. Pod wszystkimi okuciami pokładowymi znajdują się wzmocnienia, wykonane z wlaminowanej blachy z dur-aluminium grubości 10 mm.

Wnętrze

Oparte na zabudowie wkładkowej, na którą składa się moduł denny, czyli wypraska pod koje, kambuz, WC oraz podsufitówka. Zachwyca ono swoją prostotą połączoną z ergonomiką. Na lewej burcie znajduje się kambuz, na wyposażeniu którego jest dwupalnikowa kuchenka na kardanie, zlew, dwie szafki oraz miejsce na lodówkę. Dalszą przestrzeń wypełnia krótka koja, z której mamy łatwy dostęp do stołu, ponad nią mogą znajdować się półki bądź szafki. Przestrzeń dziobowa, to przestronna koja dla dwóch osób, którą odgradzają od mesy, w zależności od upodobania klienta, półgrodzie bądź gródź pełna z suwanymi drzwiami. Na prawej burcie znajduje się długa koja w mesie, przeznaczona do spania dla jednej lub dwóch osób (po jej rozłożeniu), ponad nią mogą się znajdować półki bądź szafki. Po środku króluje duży wygodny stół, dający możliwość spożywania przy nim posiłku przez całą załogę jednocześnie. Również na prawej burcie jest WC. Jest to przestronny przedział toaletowy, którego wkładka laminatowa dochodzi aż do sufitu, co eliminuje jakąkolwiek możliwość przesiąkania wody. We wnętrzu jest dostatecznie dużo miejsca na toaletę chemiczną bądź morską, opcją może być prysznic, w standardzie jest umywalka wraz z szafkami na przybory toaletowe. Zwieńczeniem wnętrza jest przestronna hundkoja. W wersji projektowej B pod zejściówką znajduje się przestrzeń, w której można zamontować silnik stacjonarny. Zabudowa sklejkowa może być wykonana z dowolnego gatunku drewna, w dowolnej aranżacji.

Jesteśmy w stanie zrealizować prawie wszystkie pomysły przyszłych użytkowników. Mamy doświadczenie w montażu wszelkich instalacji.

Janmor 25 szkic 1
Janmor 25 szkic 2